czwartek, 30 lipiec 2020 16:22

Ligowe ściganie wraca do Rzeszowa!

Niemal dwa lata przyszło czekać kibicom w Rzeszowie na powrót ligi żużlowej na tor przy ulicy Hetmańskiej. Już na samym początku do stolicy Podkarpacia zawita drużyna aspirująca do awansu, co powoduje, że fanom przyjdzie oglądać prawdziwy hit kolejki!

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe to zespół, który dzięki zaangażowaniu prawdziwych sympatyków sportu żużlowego przywrócił nadzieje w Rzeszowie na nawiązanie do pięknych tradycji jakie ma ten sport w stolicy Podkarpacia. Została stworzona bardzo ciekawa drużyna, która w niejednym spotkaniu ma sprawić wiele kłopotów faworytom i pokusić się o niespodziankę. Kto wie jak wysoko w tabeli wyniesie to RzTŻ na koniec sezonu. Trener Janusz Stachyra bacznie obserwował swoich podopiecznych na wielu przedsezonowych treningach, ale mimo to miał spory ból głowy przy ustalaniu składu meczowego. Ostatecznie drużynę do walki poprowadzi kapitan zespołu Patryk Rolnicki, a stawkę polskich seniorów uzupełnią powracający do klubu rodowici rzeszowianie – Dawid Stachyra i Dawid Lampart. Mocnymi punktami powinni być także zawodnicy zagraniczni, Brytyjczyk Adam Ellis i Duńczyk Patrick Hansen. Świetną dyspozycją na treningach miejsce w składzie wywalczył sobie także młodziutki wychowanek rzeszowskiego klubu, Mateusz Majcher, który z pewnością będzie chciał udowodnić, że drzemie w nim niemały talent. Do dyspozycji trenera pozostają także zawodnicy reprezentujący na co dzień barwy GKM Grudziądz, Roman Lachbaum i Marcin Turowski, którzy w barwach RzTŻ mogą wystąpić w ramach instytucji tzw. „gościa”.

OK Bedmet Kolejarz Opole, bo tak nazywa się rywal naszego zespołu, to drużyna od lat budowana z głową i z sezonu na sezon robiąca wyraźny progres. W tym roku w Opolu marzy się o osiągnięciu nie lada sukcesu, awansu do pierwszej ligi. Potwierdzeniem tych aspiracji jest wypożyczenie w ostatniej chwili z Ostrowa Sama Mastersa, który z miejsca ma stać się liderem Opolan. Australijczyk w drugiej lidze ścigał się już w 2017 roku i był wtedy drugim najskuteczniejszym zawodnikiem tych rozgrywek. Poza nim w barwach zespołu trenera Marka Mroza wystąpią zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Kolejarza także w ubiegłym sezonie, a mowa tutaj o Oskarze Polisie, Hubercie Łęgowiku, Bjarne Pedersenie i Madsie Hansenie. Liderem formacji juniorskiej powinien być „gość” z Zielonej Góry – Damian Pawliczak lub Mateusz Tonder. Bardzo szeroki skład pozwala także trenerowi gości dokonać zmian w składzie tuż przed samym spotkaniem, a warto dodać, że o miejsce w drużynie walczą tacy zawodnicy jak Rene Bach, Sebastian Niedźwiedź czy Tero Aarnio i z pewnością każdego z nich stać na bardzo solidne występy w drugiej lidze, co udowadniali w poprzednich sezonach.

Jak dobrze wiemy z powodu obowiązujących obostrzeń możemy wypełnić stadion tylko w 50%. Jesteśmy jednak przekonani, że mimo to nasi kibice stworzą fantastyczną atmosferę, która poniesie zawodników Żurawi po jakże upragnione zwycięstwo. Do zobaczenia na stadionie!

31.07.2020 g. 16:00

Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe - OK Bedmet Kolejarz Opole

Transmisja live: Motowizja

Sprzedaż biletów odbywa się następująco:

1. Codziennie w Punkcie Informacyjnym Millenium Hall.

2. Codziennie w budynku klubowym w godzinach 9:00-16:00.

3. W kasie klubowej zlokalizowanej przy bramach stadionu od ulicy Hetmańskiej w środę oraz czwartek w godzinach 10:00-17:00.

4. Online, poprzez platformę kupbilet: kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0411

- Bilet Normalny - 25 PLN

- Bilet Ulgowy - 15 PLN

- Bilet Dziecięcy - 2 PLN (dla dzieci do 9 roku życia)

Program zawodów w cenie 10 zł do kupienia w dniu meczu na stoiskach na koronie stadionu.

 

Michał Grębosz