środa, 19 sierpień 2020 19:50

Wrócić na zwycięską ścieżką. Poznańskie Skorpiony zawitają na Hetmańską.

Napisane przez

W najbliższy piątek, 21 sierpnia, o godzinie 16, drużyna Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego powróci na swój domowy tor, aby w ramach czwartej kolejki 2. Ligi Żużlowej powalczyć o kolejne zwycięstwo. Tym razem przeciwnikiem Żurawi będzie zespół SpecHouse PSŻ Poznań.

Emocje po derbowym pojedynku w Krośnie pomału opadają. Porażka w stosunku 52:38 na pewno nie jest wymarzonym wynikiem dla ekipy RzTŻ, ale pozostawia nadzieję na walkę o punkt bonusowy w meczu rewanżowym. Póki co, przed Rzeszowianami starcie o kolejne ligowe punkty. Żurawiom przyjdzie walczyć z zawodnikami z Poznania. Trener Janusz Stachyra przed tym meczem zdecydował się na małe roszady w składzie. Szanse debiutu dostanie najmłodszy z doskonale znanego w Rzeszowie klanu braci Rempałów – Marcin. Po meczu przerwy do składu powraca kapitan drużyny Patryk Rolnicki. Tym razem szansę na odpoczynek dostanie Dawid Lampart. Adam Ellis, Dawid Stachyra i Mateusz Majcher będą chcieli udowodnić, że na rzeszowskim owalu są trudni do pokanania, a Patrick Hansen dostanie okazję, aby dobrą formę wyjazdową zaprezentować także przed swoimi kibicami.

Goście z Poznania na torze jeszcze nie wygrali. Jedyne punkty dopisali do swojego dorobku w pierwszej kolejce po zwycięstwie walkowerem z drużyną z Wittstock. Nie znaczy to jednak, że przyjezdnych można lekceważyć. Takie nazwiska jak Suchecki, a przede wszystkim Woelbert , od lat udowadniają, że są w czołówce punktujących zawodników w drugiej lidze. Trener Piotr Paluch na pewno postawi też na Szweda Filipa Hjemlanda, który w przegranym spotkaniu z Opolem zdobył dla swojej drużyny 10 punktów i obok Woelberta był najlepiej punktującym Skorpionem. Skład uzupełniają Lars Skupień, który w Poznaniu może wreszcie liczyć na regularne występy w gronie seniorów, młodziutki Markus Birkemose (w październiku skończy dopiero 17 lat!), który zapowiadany jest jako jeden z większych talentów duńskiego speedway’a, a także tworzący formację juniorską Mateusz Panicz i debiutujący Jakub Poczta.

Podczas wygranego spotkania pierwszej kolejki z OK Bedmet Kolejrzem Opole na trybunach Stadionu Miejskiego w Rzeszowie zasiadło aż 4500 kibiców! Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy mogli liczyć na wsparcie sporej rzeszy fanów. Zapraszamy wszystkich do zakupu biletów online, a także w punktach stacjonarnych i jednocześnie przypominamy, że przed meczem bilety w kasach na stadionie nie będą sprzedawane!

 

21.08.2020 g. 16:00
Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe – SpecHouse PSŻ Poznań
Transmisja live: Motowizja

Formy zakupu biletów:
Sprzedaż stacjonarna:

- budynek klubowy przy Hetmańskiej 69 (poniedziałek – czwartek w godzinach 9:00 - 16:00)

- kasa na terenie stadionu od strony ul. Hetmańskiej (czwartek 13:00 - 18:00)

- punkt informacyjny Millenium Hall

- w salonach Empik oraz Kolporter

Sprzedaż online:

https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0426

Program zawodów do nabycia w trakcie spotkania na koronie stadionu w cenie 10 zł.