sobota, 12 wrzesień 2020 13:25

Zrewanżować się Skorpionom!

Napisane przez

Już jutro zawodników Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego czeka kolejne starcie w rundzie rewanżowej 2. Ligi Żużlowej. Rzeszowianie wybiorą się do Poznania i na stadionie na Golęcinie na pewno nie stoją na straconej pozycji.

Motywacja w drużynie RzTŻ jest tym większa, gdyż Żurawie mają do wyrównania rachunki z zespołem SpecHouse PSŻ Poznań po nieoczekiwanej porażce przed własną publicznością w pierwszym pojedynku tych ekip (PSŻ wygrał w Rzeszowie 46:43). Od tego czasu w rzeszowskim zespole doszło jednak do sporej ilości zmian w składzie. Do drużyny powrócił lider Dawid Lampart, a szansę debiutu wykorzystali Kenneth Hansen i Ilja Czałow. Z powodu kontuzji ze składu wypadł natomiast Adam Ellis i jego na pewno w Poznaniu nie zobaczymy. Od pierwszego meczu z poznańskimi Skorpionami rzeszowianie mają za sobą dwumecz z Rawiczem, w którym udało się wywalczyć punkt bonusowy i to na pewno będzie celem trenera Stachyry także w niedzielę. Warunek jest jednak jeden, trzeba przełamać się w meczu wyjazdowym, bo jak do tej pory rzeszowianie punktowali tylko przy Hetmańskiej.

W Poznaniu nastroje po zwycięstwie w stolicy Podkarpacia trochę opadły, po tym jak Skorpiony dwukrotnie uległy krośnieńskim Wilkom. Porażki ze zdecydowanym faworytem ligi ujmy jednak nie przynoszą, więc nastroje w ekipie trenera Piotra Palucha na pewno będą bojowe. W awizowanym składzie PSŻ w porównaniu do meczu w Rzeszowie doszło tylko do jednej zmiany. W meczu ostatniej kolejki Filip Hjelmland zaprezentował się dużo lepiej od Roberta Chmiela i to młody Szwed zaklepał sobie miejsce w składzie na jutrzejszy pojedynek.

Wszystko wskazuje na to, że w Poznaniu czeka nas wyrównany pojedynek, a kwestia zwycięstwa może rozstrzygnąć się dopiero w biegach nominowanych. Początek spotkania w niedzielę, 13 września, o godzinie 11:45. Transmisja na żywo w telewizji na kanale Motowizja.